28 märts 2014

Siilid, võililled ja tulbid

Paluti teha karp tüdrukule, kelle lemmikloom on siil ja lemmiklilled võililled. Ja siis veel märkmik tema emale, kes armastab tulpe.

Karp pidi tulema roosa. Algul ma olin natuke mures ja ei kujutanud hästi ette, kuidas küll roosa ja kollane omavahel sobima hakkavad, aga lõpuks harmoneerus kõik ühtseks tervikuks. Siilikeste roosad põsed said tuunitud täpselt karbi värvi! :) Karbi suurus on 13x18 cm.
Märkmik telliti kollane ja tulpidega. Veidi punast tuli ka mängu. Märkmiku selja tegin punasest kangast. Üleüldse pidin algselt kasutama peidetud belgia pistet, aga see märkmik tahtis olla hoopis pika piste köites (long stitch binding). Ja nii ta tuligi. Ma olen pikka pistet korra Viki juures koolitusel õppinud ja ühe korra ka hiljem teinud. Siis õmblesin selja teistmoodi ja üleüldse olid neil kaaned pehmest materjalist (nahast ja vildist). Nüüd võtsin ette Viki raamatu "Köitev köitmine" ja ajasin näpuga järge. Seljaõmblused said muidugi jälle omamoodi. Nuputasin, kuidas õmblusi paigutada. Seitse auku ühe rea peale teha polnud mõeldav, kuna siis oleks aukude vahed liiga väiksed jäänud. Märkmikus on 196 lehekülge. Formaat A6.

2 kommentaari:

  1. Sul ju ka liblikad lennus, väga kaunid tööd taaskord!

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Tõsi jah, aga need liblikad hoiavad toas kinni! :)

      Kustuta