29 november 2015

Esimene jõulukaart

Soovin selle kaardiga kõigile oma blogi lugejatele
KAUNIST ADVENDIAEGA!

Ühtlasi on see kaart ka esimene projektitöö Irina juhitud FB meisterdamise grupis, kus Irina jagab õpetusi, nippe, videosid, kuidas teha lihtsate vahenditega kauneid töid. Mina olen ka kogu aeg seda meelt olnud, et tegelikult ei pea olema kalleid masinaid ja lõiketerasid, väga hästi saab ka lihtsate ja kättesaadavate vahenditega teha ilusaid asju. Ja vaat ehk veel ilusamaid ja omanäolisemaid, sest motiivid ei kordu. Aga kuna mul see masin juba on, siis ma kipun seda ikka kasutama! :) Aga kellel ei ole, kasutage laste vesivärve, loodusest korjatud oksi ja käbisid, taaskasutusmaterjale.

Ühisprojekti Jõulumöll I ETAPP- jõulukaardi meisterdamine, kestab 19.11-26.11.
ÜLESANNE: meisterdada vähemalt 1 jõuluteemaline kaart, kasutades oma töös vähemalt üht elementi, mis tehtud käsitsi (nt. heegeldatud lumehelves, isetehtud taust, lill või mingi muu element).


Minu kaardil on isetehtud taust. Värvisin kõigepealt akvarellpaberi vesivärvidega. Leidsin meie Kaubamajast sädelevad vesivärvid ja proovisin nendega. Natuke pastelsed ja heledad on, ei jäta väga selliseid efektseid pindu nagu tavalised vesivärvid, aga see-eest sain kena sädeleva tausta, täitsa nagu curious metallic paber. Isegi ei usu, et seal all on tavaline akvarellpaber. Ma kasutasin kaht vesivärvi - helesinist ja lillat. Taustale tegin lumehelbed Sizzix background komplektiga - kõigepealt tempel ja siis reljeeftrükk. Silt on ka tehtud templiga. Jõulutäht lõiketeraga, millest pealmine osa vesivärvipaberist, keskmine tavalisest valgest - need on toonitud distress tindiga - ja alumine sinine suurem leht on välja lõigatud käsitsi. Natukene sai kaardile ka lumeefekti valge akrüülvärviga. Peale värviga pintseldamist kastsin veel glitteripuru sisse, aga kuna mul värvi sai minimaalselt, siis sädelus jäi ka vaid aimatavalt külge. Aktsendiks lisasin lillad lavendlioksad, mille tegin samuti lumiseks ja veidi sädelevaks. Ja pärlinõelad tegin ka. Polegi neid vist varem kaartidel kasutanud, kuigi nägin neid esmakordselt juba 3 aastat tagasi Kaia kaardikoolitusel.

2 kommentaari: