03 aprill 2016

Hõbe-must

Pole ammu juba ühtki karpi teinud. Sellegi karbi ajalugu ulatub vähemalt aasta taha. Esialgu oli soov ja mõned ideed, missugune peaks karp välja nägema. Tavalisest ehtekarbist (nagu koolitusel tegime) madalam, et sahtlid ei oleks liiga sügavad. Karp sai mõõdus 15x13x10 cm. Sain ka tüki tapeeti, mida karbil kasutada. Karbi omaniku toas on just selline must tapeet (üks osa seinast). Tegin karbi musta mustrilise nepaali paberiga ja paneelid katsin tapeediga. Paneeliservad toonisin distress tindiga. Kuna tapeet on hõbedaselt sädelev, kasutasin hõbedasi kaunistusi. Ainult sisse sai pronksikarva kett. Algselt oli ka sahtli sang pronksivärvi, aga ma ei jäänud sellega sugugi rahule ja vahetasin välja. Tegin ise hõbedastest metallpärlitest sanga. Mul on igasuguseid filigreesid, ripatseid, kaunistusi, nuppe, sangu, neete - kõik pronksivärvi. Kuldseid ja hõbedasi detaile ainult mõni üksik, pean hakkama neid juurde varuma kusagilt. Õnneks olid mul olemas mõned hõbedased filigreed ja suured needid, liblikas ja paelad. Karbi sisse panin halli-mustaga paberi.

Tegin karbi valmis, pildistasin ära ja kuna karbile veel järgi ei tuldud, siis ikka mõtlesin edasi... Proovisin erinevaid lilli. No kohe üldse ei tahtnud sobida. Aga üks nurk oli nagu tühjavõitu. Lõpuks leidsin pärlikarbist metallist väiksed lillekesed, millele liimisin poolpärlitest südamed. Nüüd oli karp valmis! Ja läksin uuesti pildistama! :)

Musta asja on raske pildistada. Esimene pilt on tehtud täielikus päikesepaistes ja see saigi kõige parem. Paberi muster tuleb kenasti esile.
2 kommentaari: