19 oktoober 2021

Kaardid meestele

16. oktoobril toimusid üle Eesti korraga eri paigus Käsitöökojad üle maa. Meie Põlva Käsitööklubi korraldas käsitööpäeva Himmaste külakeskuses. Vaadata sai näitusi ja osaleda neljas õpitoas. Meie Eglega tegime kaartide õpituba, kumbki omas stiilis. Kuna on käsitöö meeste aasta, siis teema sai valitud vastavalt sellele. 

Mina valmistasin kodus ette kaarditoorikud, lõikasin mõõtu disainpaberid, väntasin masinaga hunniku sügisesi lehti, printisin posu pilte ja tekste. Põhimõtteliselt sai õpitoas igaüks omale meeldivad elemendid lihtsalt kokku sobitada, nii et ei midagi keerulist. Paar näidist jõudsin ka eelmisel õhtul valmis teha. Need said sellised:


Praegusel keerulisel ajal oli rahvast vähevõitu, aga mulle väga meeldis selline rahulik kulgemine. Igaühega sai individuaalselt tegeleda, kõigil oli aega. Ühel sai kaart valmis, istus kohe uus tegija asemele, vahel harva ka kaks. Ja kõigil tekkis kohe eesmärk, kellele kaart teha: vennale, onule, pojale... Tulemused siin näha: 

2 kommentaari:

  1. Polnud näinudki, nädal juba möödas. Meestele kaartide tegemine on keeruline, olete kenasti hakkama saanud. Lihtsuses peitub võlu, ilusad oma lihtuses.

    VastaKustuta
  2. Aitäh, Eve! Ma panen jah alati kõigepealt üles blogisse ja mõned asjad isegi ei jõua mujale.
    Õpituppa sai valitud lihtne kaart, et ei läheks kaua aega ja inimesed julgeksid selle töö ette võtta. Kes polnud kunagi kaarti teinud, jäid pigem hätta teibi kasutamisega.

    VastaKustuta