31 mai 2023

Minialbum

Nagu lubatud, siis näitan täna üht veidi suuremat tegemist kui kaart. Kolleegile, kellel oli täna viimane tööpäev meie juures, kinkisime mälestuste albumi. Õnneks oli mul albumi toorik juba ammu aega tagasi tehtud. Nüüd oli vaja kõigepealt aastate jooksul kogunenud fotodest need parimad välja valida. Ega see lihtne polnud. Ruumi oli kümnele suurele ja kaheksale väiksemale pildile. Printisin need matile fotopaberile. Lõikamisel jätsin ka valge ääre, et pilt tausta sisse ära ei kaoks. Taustaks on paberid komplektist Heartfelt Creations - Classic Rose Paper Collection. Lisaks veel pealmistele lehtedele natuke lilli Ephemera väljalõigete komplektist. Tagumised leheküljed on nii tihedalt koos, et sinna midagi lisada poleks enam mõistlik. Väljalõiked on ka sellised tugevamad, õhemast kartongist, mulle väga meeldivad. Minialbumi õpetus on raamatust Leelo Paks "Paberi lummuses". Albumi suurus 15x15x2 cm. Lisaks tegin ka karbi, kus on mugav albumit hoida. 

Ma jäin nüüd selle albumi tegemise juures mõtlema asjaolule, et tavaliselt tehakse selline album valmis (näiteks tellimusena) ja siis saab sinna pildid lisada. Aga kuidas need sobituvad taustaga? Ma mõtlesin ka algul, et liimin paberid ära ja hiljem on aega pilte valida ja printida. Ei tulnud midagi välja. Sorteerisin oma paberihunnikuid ühest virnast teise ja läksin lõpuks ikkagi pilte printima. Nii sai iga pilt endale sobiva tausta. Kasutatud töövahendid:

Leelo Paks "Paberi lummuses"

Heartfelt Creations - Classic Rose Paper Collection

Stamperia Ephemera - Rose Parfum

4 kommentaari:

 1. Väga ilus album, olen seda ise ka teinud. Sinu oma on ikka puhtam, selgepiiriliste kujunditega. Fotod sobituvad väga hästi taustaga. Järjest rohkem tehakse selliseid albumeid ja ometi kuulsin mina täna oma õpilase töö kaitsmisel, et 20x20 album olevat väga kummalise kujuga. Scrapalbumid ongi sellised, märkmikust ja raamatust välja arenenud. Ei osanud hetkel mu õpilane midagi kosta ja mina sain küll sõna hiljem, aga samuti jäi ütlemata. Meid hindavad mitte asjatundjad, see ongi kõige kurvem. Sinu album on super!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, Eve! See arvamus albumi kuju kohta paneb ikka imestama küll.

   Kustuta
 2. Väga ilus. Paberitega toimetamine: kleepimine, lõikumine, sobitamine. Nii lummav ja aeganõudev tegevus. Ja tulemus super.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, Eha! Aega võttis tõesti oodatust rohkem see sobitamine. Aga saajale väga meeldis!

   Kustuta