28 juuli 2015

Väljalõigete toonimine. Õpetus

Üsna mitmed on minult küsinud väljalõigete toonimise/värvimise kohta. Tegin väikese piltidega õpetuse. Kui midagi selgusetuks jääb, küsige julgelt!

Alustuseks on meil vaja masinat (Sizzix Big Shot, Cuttlebug ja paljud teised), lõiketeri, tindipatja ja tindi hajutamise tööriistu. Paberit muidugi ka. Eeldan, et lõiketeraga lõikamine ja embossingu matiga reljeefsuse andmine on kõigil huvilistel selge. Toonimiseks ei sobi kõik lõiketerad. Lihtsalt paljudel teradel ei ole sellist pinda, mida sellisel viisil toonida! :)

Kõigepealt lõika välja kujund ja tekita embossingu matiga reljeesus. Ära eemalda lõiketera paberist! Saad sellise tulemuse, ühelt ja teiselt poolt:


Nüüd võta omale meelepärane tindipadi ja tindi hajutamise tööriist. Mina kasutan distress tinte. Kindlasti sobivad ka paljud teised tindid. Kui sul sellist tööriista pole, asendab seda edukalt ka poroloonitükk või tükkideks lõigatud köögisvamm. Iga värvi jaoks ikka oma tükike.


Paberil on õige pool üleval ehk siis lõiketera paberi peal. Alla pane mõni ajaleht või reklaamkataloog, sest meil pole plaanis lauda värvida! :) Ja siis muudkui tõmba svammiga värvi peale, üle kogu lõiketera kuni tulemus tundub sulle hea. Eemalda lõiketera paberist. Puhasta lõiketera kindlasti iga kord peale värvimist. Kas lihtsalt kraani all või niiskeid beebisalvrätte kasutades. Kuivata tera.


Ongi valmis!


Veel mõned näited erinevate lõiketeradega:

Toredat katsetamist! 

Kaardid, mida olen teinud selles tehnikas:


Kasutatud töövahendid:

6 kommentaari:

 1. Aitäh selle toreda õpetuse eest, tahaks kohe proovida! Vaatan nüüd oma lõiketerad ka uue pilguga üle :)

  VastaKustuta
 2. Appike, kui lihtne! Aga näe ise ei tulnud selle peale. Aitäh!

  VastaKustuta
 3. Väga kasulik kirjatükk, aitäh õpetussõnade eest!

  VastaKustuta
 4. Väga kaval! Aitäh jagamast!

  VastaKustuta